MYŚLISZ O INWESTYCJACH? SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI Z OFERTY KOWR

Nieruchomości te mogą być przeznaczone zarówno pod inwestycje typu „greenfield”, parki technologiczne i przemysłowe, jak i pod centra logistyczne, usługowe, handlowe i biznesowe oraz nowoczesne osiedla mieszkaniowe.  

Potencjał nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa dostrzegły międzynarodowe koncerny, które zrealizowały na tych gruntach projekty inwestycyjne. Wśród nich są takie firmy jak: Opel, Toyota, Isuzu, Sharp, LG, Michelin, Electrolux, IKEA, Auchan, Jerónimo Martins, McDonald’s, Pittsburgh Glass Works, Viessmann czy Cersanit. Współpraca KOWR z krajowymi i zagranicznymi firmami ma także ważny wymiar społeczny, gdyż w całej Polsce powstają nowe miejsca pracy, co wpływa na poprawę warunków życia lokalnych społeczności. 

Dużym atutem nieruchomości oferowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest ich atrakcyjne położenie, bezpośrednio lub w bliskiej odległości od węzłów komunikacyjnych. Część nieruchomości wchodzi w skład Specjalnych Stref Ekonomicznych.

W portfelu KOWR są również obiekty zabytkowe – zespoły dworskie i pałacowo-parkowe. 

Dodatkowym atutem nabycia od KOWR obiektów wpisanych do rejestru zabytków jest możliwość uzyskania przez kupującego do 50% obniżki ceny sprzedaży nieruchomości. Obniżka przyznawana jest tym nabywcom nieruchomości zabytkowych, którzy zobowiążą się do wykonania prac renowacyjnych obiektów i wykonają je w wyznaczonym terminie pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków i w uzgodnieniu z nim. Nieruchomości inwestycyjne i zabytkowe sprzedawane są przez KOWR w przetargach licytacyjnych nieograniczonych. 

Adam Struziak

Dyrektor Departamentu Gospodarowania  Zasobem KOWR